מודיעין היא עיר מתפתחת עם דירוג כלכלי גבוה, המאוחדת מוניציפאלית עם הישוב הקהילתי מכבים-רעות. היא תוכננה לשמש כעיר מחוז מרכזית באזור שבין ירושלים לתל-אביב. משנת 2016 היא עיר חכמה, שבה מתנהלים השירותים העירוניים באמצעות מערכת ממוחשבת. מערכת זו כוללת בין השאר מתקנים ברחבי העיר המחוברים למחשב המרכזי ואפליקציה להורדה, המיועדת לתושבים. המערכת החכמה של מודיעין כוללת ניטור מערכות מים וביוב לצורך זיהוי תקלות, נזילות ובעיות במפלס המים בעת התרחשותן בשטח הרשות העירונית.

אינסטלטור במודיעין

הבניין שבו אנו עובדים או למודים עלול לסבול מפגעים שונים. לעתים מדובר בסתימת צנרת ולפעמים בתקלת לחץ מים נמוך בבית שאיננו יודעים את הסיבה לכך. על כל פנים, על מנת להחזיר לעצמנו את איכות החיים ולהמשיך ליהנות משהייה נעימה בבניין, אינסטלטור מודיעין הוא האדם שיכול לעזור לנו. העניין הוא שלא תמיד פשוט למצוא איש מקצוע ישר והגון, או במילים אחרות: אינסטלטור במודיעין יצאת צדיק. זאת משום שבעלי מקצוע לא מעטים מנצלים את חוסר הידע של הלקוח בתחום וגובים כסף רב. על כן, ישנם כמה דברים שצריך לשים אליהם לב כאשר מחפשים אינסלטור במודיעין:

  • בודקים בגוגל – אמנם חיפוש בגוגל לא תמיד יניב את כל המידע על אינסטלטור מודיעין, אך הוא עשוי להתריע בפני אינסטלטור בלתי מקצועי. כמובן, מומלץ להתייחס לתגובות הגולשים בערבון מוגבל, שכן לפעמים יש גולשים שאינם מרוצים מהשירות. מכל מקום, תגובות של גולשים אחרים יכולות לעזור לכם לקבל החלטה ולקרוא לאיש המקצוע הנכון.
  • התנהלות בשיחת טלפון – שיחת הטלפון יכולה להעיד רבות על האינסטלטור. האם מדובר באדם שממהר לסגור אתכם מחיר לפני שהוא ראה את התקלה? או שאולי מדובר באיש מקצוע ששואל שאלות לעניין?
  • מחיר הוגן – בסופו של דבר, כשאנו מחפשים שירותי אינסטלציה מודיעין, אנו רוצים לדעת שגבו מאתנו מחיר הוגן. אל תהססו לבקש מהאינסטלטור הצעת מחיר מפורטת ובקשו ממנו להשאיר לכם את החלק התקול והחשבונית עבור העבודה שבוצעה.

 

אספקת מים לעיר מודיעין

אספקת המים לעיר מגיעה מחברת מקורות ועל הזרמתה אחראי תאגיד “מי מודיעין” שבבעלות העירייה. התאגיד אחראי על תחזוקת מערכות המים בעיר ועל תחומים כגון פיתוח מערכות המים והביוב, שדרוג טכנולוגי של המערכות, בדיקות איכות המים, קריאות מדי המים שבעיר מודיעין המתבצעות באמצעות קריאה אלקטרונית מרחוק ועל שירות הלקוחות הניתן לתושבים.  

הרשות המוניציפאלית אחראית על תיקון תקלות במערכות המים והביוב העירוניות אך לא על תקלות המתרחשות בשטח פרטי וכשמתגלות תקלות במערכות האינסטלציה בבית, בחצר או בבניין מוטל על הדיירים לדאוג לתיקונן. בבניינים משותפים האחריות על פתרון בעיות האינסטלציה בשטח המשותף מוטלת על ועדי הבתים.

 

בעיות צנרת בבניינים ישנים

עד לפני כעשרים שנים הותקנו בארץ מערכות אינסטלציה ממתכת. הבלאי והחלודה שהתפתחו במשך השנים גרמו לפיצוצי צנרת ולנזילות. כיום, במקרים שבהם מתגלות תקלות בצנרת הישנה או שיש צורך בשיפוצים ההמלצה היא לרוב החלפת  הצנרת הישנה, אם במערכת צינורות פלסטיק ופוליאוריתן (שניתן לשלוף את חלקיה לצורך תיקונים), או במערכת פלסטיק ואלומיניום (שניתן לעקוב אחריה באמצעות גלאי מתכת). לעתים אין מדובר בהחלפת כלל הצנרת אלא בעבודות אינסטלציה להארכת צינורות או להתקנת נקודות מים.

 

אינסטלציה ושיפוצים בבניינים חדשים

אמנם מודיעין מכבים רעות היא עיר צעירה שבשטחה בתים ובניינים חדשים שבהם מותקנות מערכות אינסטלציה חדישות יותר אך כאשר מבצעים שיפוצים או שינויים במבנה הבית או הדירה נוצר צורך בביצוע בדיקות צנרת, בהחלפת כלים סניטריים או בשיפוץ חדרי אמבטיה. לכך מיועדים שרותי שרברבות במודיעין. אחת הסיבות לבחירה בהזמנת אינסטלטור במודיעין היא בשל ההכרות של בעל המקצוע המקומי עם אופן הפעולה של מערכות האינסטלציה העירוניות ועם ההתאמה של הצנרת הביתית לדרישות המוניציפאליות.

 

מייעוץ של אינסטלטור ועד לשירותי חירום

ייעוץ ובדיקת צנרת

הזמנת אינסטלטור במודיעין מכבים רעות מתבצעת כאשר דרוש ייעוץ של איש מקצוע לקראת ביצוע שיפוצים או שינויים במבנה. כאשר יש צורך בבדיקות יסודיות של מערכות המים, הביוב ודוד השמש מבצע האינסטלטור בדיקות אלו באמצעות כלי עבודה מקצועיים שביניהם מד לחץ מים, מצלמה תרמית לזיהוי נזילות שאינן נראות לעין בתוך הקירות ובמבנה, סיב אופטי המשמש לבדיקת צנרת הביוב, וכלים נוספים כגון מערכת בדיקה אלקטרומגנטית לצנרת.

 

אינסטלטור במודיעין – למקרי חירום

אינסטלטור במודיעין 24 שעות הוא שירות הנדרש כאשר תקלה בצנרת המים, הביוב או בדוד השמש גורמת להפרעה בפעילות היומיומית. הצפת רצפה במים בשל פיצוץ בצינור, דליפה בלתי פוסקת מהאסלה הן מסוג הבעיות שמחייבות תיקון מיידי. אמנם ישנן בעיות צנרת שנראה כי ניתן להתגבר עליהן או פשוט להתעלם. אבל, כל פגיעה בצנרת גורמת לנזקים מצטברים ההולכים ומחמירים ובסופו של דבר יש להזמין אינסטלטור לביצוע התיקונים. אם הבעיה מתמשכת עלול להיווצר מצב שבו תהיה הצטברות נזקים ויהיה צורך בביצוע תיקונים נרחבים יותר ולעתים אף בהחלפת מערכת הצינורות.

 

מתי אין להשתהות בהזמנת אינסטלטור?

טיפול בפיצוץ צנרת

פיצוץ או דליפת צינור בקירות הפנימיים עלולים לגרום להצטברות מים ולנזקי רטיבות בקיר הפנימי. כאשר המים מגיעים לקיר החיצוני, ניכרים התנפחות של הקיר, כתמי רטיבות ונזילת מים. הרטיבות גורמת להופעת עובש ופטריות שעלולים לגרום לבעיות נשימה חריפות בחולי אסטמה ולפגוע במיוחד בילדים, בקשישים ובחולים. הפגיעות עלולות להתרחש גם במבנה, מאחר שפיצוץ צינור עלול לגרום לנזקים לקיר ואפילו לרהיטים.

בעיות בצנרת פנימית מזוהות בדרך כלל רק לאחר שמתגלים כתמי הרטיבות או כאשר חשבון המים מצביע על שימוש בכמות מים גדולה יותר מזו שהייתה בפועל. פעמים רבות, כאשר הנזק נגרם לקיר מוסתר,  ניתן לזהות בעייה קיימת רק לאחר שמצטברות שלוליות. אם ארעה נזילה או דליפה בקיר פנימי, אין לטפל בה לבד, אלא להזמין בדחיפות אינסטלטור שיאתר את מקור הנזילה, יזהה סוג בעיית הצנרת ויטפל בה באמצעות כלי אינסטלציה מקצועיים.

 

טיפול בדליפת ברז

כאשר ברז מטפטף במטבח או במקלחת נראה שמדובר בתקלה לא מזיקה ולכן במקרים כאלה אין ממהרים להזעיק אינסטלטור. דליפות יכולות להיגרם גם מתקלות בכלים סניטריים כגון קופסת הניאגרה בשירותים, מבעיות בנקודות החיבור של הצנרת לכיור וכתוצאה מבלאי טבעי של חלקי הצנרת.

כאשר הטפטוף הוא בחלק החיצוני של הברז ניתן להחליף את החלקים הפגומים בחלקי חילוף חדשים, לעתים אף באופן עצמאי. אם אין יודעים כיצד לטפל בטפטוף, מומלץ להזמין אינסטלטור בהקדם, הן לצורך טיפול מיידי בהפסקת הדליפה והן לקבלת ייעוץ על המשך פתרון הבעייה.

לא מומלץ להזניח את הטפטוף הקל לכאורה. כמות המים שברז מטפטף במשך כחצי שעה יכולה להגיע לרבע ליטר מים. דליפות אלו עלולות להגדיל את חשבון המים החודשי.

כדאי לדעת כי במקרים שבהם מדובר בקריאת מונה מים חריגה, ניתן להגיש לתאגיד המים של מודיעין בקשה להכרה בנזילה בהתאם לחשבונות מים קודמים.

 

לחץ מים נמוך בבית

מים מוזרמים ממגדל המים המרכזי של הישוב אל בתי התושבים ומועלים באמצעות משאבת מים למיכל הממוקם על גג הבניין, משם מוזרמים לצינורות המבנה. בעיית צנרת המוכרת יותר בקומות גבוהות של בניינים היא לחץ מים נמוך בפתיחת ברזים.

בין הגורמים להחלשות זרם המים הביתי ניתן למנות סגירת יתר של השיבר הראשי. ניתן לנסות לסובב את מפתח השיבר אך יש לבצע את הפעולה בהדרגה, בעיקר כאשר מותקן במקום שיבר ישן.

גורם נוסף לזרימה רדודה מהברזים הוא סתימה במסנן המים (פילטר) הצמוד לשיבר הראשי. את הפילטר יש לנקות כל תקופה מהאבנים והלכלוך שהצטברו בו.

כאשר רק בברז אחד בבית מתגלה זרימה נמוכה של מים, הסיבות הן לרוב סתימת צנרת מקומית או אבנית.

לעתים הגורם אינו מערכת המים הפרטית אלא תקלות אזוריות. אם לחץ המים נמוך ניתן לבדוק האם גם תושבי האזור סובלים מבעייה דומה או לברר פרטים דרך המוקד העירוני של עיריית מודיעין. אם הבעייה היא בצנרת הבית או הבניין מומלץ להזמין אינסטלטור לבדיקה ולאיתור הגורם לתקלה.

לחץ מים נמוך אינו בהכרח מטרד רציני אך עלול להעיד על בעיות אקוטיות בצנרת. לחץ מים חמים נמוך בעוד שהמים הקרים זורמים ללא הפרעה נגרם בדרך כלל בשל בעייה בדוד השמש.

 

תיקון או החלפה של דוד שמש

דודי שמש מורכבים על גגות מבנים. בבתים שבהם גגות רעפים ממקמים את הדוד בדרך כלל בחלל הפנימי של הגג. דוד שמש הוא מכל מים העשוי מפלדה או מנירוסטה כאשר השני נחשב לחומר איכותי יותר לדודי שמש. פלדה היא אמנם מתכת עמידה בפני חלודה אך שכבת המגן של דוד הפלדה עלולה להיפגע מחלודה וקורוזיה ולזהם את המים. מכל נירוסטה יקר יותר אך גם עמיד יותר.

למכל דוד השמש מחובר גוף חימום שהוא רכיב מזערי ממתכת עמידה. בחלק מהמכלים מורכב גם גוף חימום חשמלי. הדוד מחובר לצינורות הביתיים כאשר חלק נוסף של המערכת הדוד הוא קולטן השמש שדרכו עובר צינור המים.

תקלות בדוד שמש נגרמות בדרך כלל בשל בעיות צנרת הגורמות לנזילת מים מגוף הדוד או הצינורות ומהצטברות אבנית הגורמת להתלהטות גוף החימום ולשריפתו. במקרים כאלה מחליפים את גוף החימום. כאשר הפגיעה היא במכל המים יש להחליף את המכל.

 

טיפול בבעיות ביוב

מערכת הניקוז העירונית של מודיעין מפנה את מי השופכין מהשטח הפרטי של הבית או הבניין דרך  מערכת צינורות ביוב תת-קרקעית ארוכה למרכז טיהור שפכים איילון. עיריית מודיעין, באמצעות תאגיד המים המקומי אחראית על הטיפול המוניציפאלי במערכות הניקוז של העיר, אך הטיפול בתקלות מערכת ביוב ביתית הוא באחריות הדיירים.

צינורות ביוב מותקנים מתחת לרצפה ומתחברים בנקודות ביקורת שניתן להגיע אליהם לביצוע תיקונים. חסימות גורמות להצטברות ריחות לא נעימים, בעיקר בקיץ, ולעתים אף להצפת מי ביוב. ניקוי של פתח הביוב עשוי למנוע סתימות הנובעות מאבנית, אך כשקיימת הצטברות פסולת בחלק הפנימי של הצנרת או פלישת שורשים למערכת הניקוז מומלץ להזמין אינסטלטור במודיעין המחזיק בכלי העבודה המתאימים לאבחון הגורמים לסתימת הביוב, לניקוי פתחים חיצוניים ולניקוי עמוק של הצינורות. במקרי הצורך ניתן להזמין דרך מוקד שירותי אינסטלציה במודיעין מכונת ביובית לשאיבת מי השופכין ופינוי צינורות הביוב.

 

הזמנת שירותי אינסטלציה במודיעין

אינסטלטור מומלץ במודיעין ניתן למצוא באתר ddplumber.co.il , מרכז שירותי אינסטלציה אזוריים ומשמש מוקד 24/7 ליישובים וערים באזור מרכז הארץ. באתר ניתן למצוא את כל הפתרונות לבעיות הצנרת והביוב באזור, ביניהן איתור תקלות בצנרת המים והביוב, פתרון בעיות צנרת מקומיות והתקנת כלי סניטציה, דודי שמש ומערכות אינסטלציה.

 

 אינסטלטור חירום מודיעין

האתר שבו מרוכזים שירותי אינסטלציה אזוריים משמש כמוקד 24 שעות לקריאות חירום ולהזמנות דחופות. דרך מוקד האתר ניתן להזמין שרברב במודיעין ללא חיוב נוסף בשעות הלילה ובסופי שבוע. הזמנת שירות אינסטלטורים דרך האתר מאפשרת לתושבי מודיעין והאיזור זמינות ושירות מהיר ומקצועי.

 

כדאי לדעת על התקנת צנרת במודיעין והטיפול בה

התקנת צנרת

מערכות צנרת המותקנות בבתים ובבניינים חדשים אמנם מיוצרות ברובן מחומרים העמידים לשנים רבות, אך בסופו של דבר, גם מערכות אלו מתבלות ויש לתקנן או להחליף חלקי צנרת.

את הצנרת הביתית מומלץ להתקין באופן נגיש, המאפשר להגיע לצינורות לביצוע התיקונים.  

חשוב להתקינה בהתאם להיתרי הבנייה העירוניים.

 

 טיפול בצנרת הביתית

בעיות צנרת שאינן מטופלות מצטברות לכדי בעיות הצפה וחשבונות מים מנופחים. חלק מהפגיעות ניתן למנוע באמצעות טיפול שוטף, למשל, ניקוי תקופתי של פילטר המים, חיטוי פתחי ניקוז או ניקוי ביתי להסרת אבנית מכלי סניטציה. עם זאת, לא מומלצים ניסיונות עצמיים לתיקון תקלות אינסטלציה או שימוש בחומרים חזקים לפתיחת סתימות צנרת. דרך אתר ddplumber ניתן להזמין אינסטלטור מומלץ במודיעין לבדיקה ולטיפול בבעיית הצנרת.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו
התחילו שיחת ווטסאפ
היי, איך נוכל לעזור?
נשמח לעמוד לשירותכם גם בהודעת ווטסאפ :)