קמתם יום אחד וגילתם שיש נזילה רצינית אך לא מצאתם את המקור שלה? כיום אין צורך בלשבור ריצוף וקירות בכדי לאתר את מקור הנזילה…

מצלמה תרמית לאיתור נזילות היא אמצעי מקצועי המשמש אינסטלטורים ומהנדסים למיפוי מערכות, לבדיקות תקופתיות ולאיתור מדויק של נקודות הצטברות מים, כאשר מתגלות בעיות נזילה שגורמות לרטיבות, עובש וכדומה. המצלמה התרמית פונקציונלית יותר משיטות ישנות לאיתור מקור נזילות, הכוללות שבירת מרצפות וקירות, מכיוון שהיא מצביעה על המיקום המדויק של הנזילה ומאפשרת לצמצם את איזור החיפוש.
עבור אינסטלטור מצלמה תרמית היא כלי עבודה מעולה, המאפשר לבצע איתור נזילות ודליפות מים באופן מדויק ומהיר. לאחר מיפוי הצנרת ואיתור הנזילה יכול האינסטלטור לזהות פיזית את מקום התקלה ולתקן את הצנרת במהירות ובמינימום פגיעה במבנה.

 

מהן הסיבות לנזילת מים מהצנרת?

סיבה לנזילות תכופות בצנרת יכולה להיות מערכות אינסטלציה שהותקנו מברזל והתבלו מקורוזיה, כאשר בלאי ממושך של צינור מתכת עלול לגרום לנזק מצטבר רב. מערכות אלו ישנות למדי, וכיום נבנות מערכות צנרת מחומרים העמידים לחלודה. בעיות שכיחות של נזילת צנרת נגרמות מהתקנה לא מדויקת של מערכת האינסטלציה או מתשתית בניין לא מתאימה.

גורמים לנזילה מהקיר הם לדוגמה, אטם בלוי בברז או חיבור לא נכון של כלי סניטרי לקיר. גם מערכת מזגן שהתבלתה או הותקנה שלא כראוי עלולה לגרום לנזילה.

לעתים הגורם לנזילה אינה הצנרת אלא תשתית הבניין. למשל, איטום פגום של תקרת בטון עלול לגרום לחלחול ולדליפת מים דרך הסדקים. סתימת מרזבי ניקוז יכולה לגרום אף היא לחלחול מים לתקרה ולקירות החיצוניים.

במקרים רבים ניתן לאתר באמצעות שימוש במצלמה טרמית את מסלול המים דרך האיטום הלא תקין. לאחר איתור מקור הנזילה אפשר לתקן את המקום, להחליף את הרכיב הפגום או במקרים אחרים, את הצנרת.

 

מהם הנזקים הנגרמים מנזילת מים?

  • נזילות שאינן מטופלות גורמות לכתמים ולפגיעה אסתטית בתקרה ובקירות.
  • טפטוף המים דרך הקירות יכול לגרום להתפוררות טיח הקיר ולפגיעה ברהיטים.
  • נזקים מצטברים כוללים בין השאר רטיבות, עובש וטחב.
  • המים עלולים לחלחל למערכות החשמל ולגרום לקצרים ולנזקים גם למערכות אלו.
  • פגיעה בצינור מים יכולה לגרום להצפת הרצפה.
  • נזילת מים יכולה להיות סמויה, ללא סימנים גלויים לעין, אך היא מתגלה בנתונים הגבוהים המוצגים לפתע בחשבון המים.

 

היתרונות של מצלמה תרמית לאיתור נזילות

  • בדיקה באמצעות מצלמה תרמית היא יעילה, מקיפה ומהירה.
  • המצלמה מאפשרת זיהוי מדויק של אזורים פנימיים במבנה בהם מצטברים מים.
  • זוהי בדיקה חיצונית, ואין צורך בהרס כלשהו של המבנה או בביצוע עבודות ניקיון לאחר הבדיקה.
  • הבדיקה מאפשרת זיהוי שירותים של נזילות ודליפות צנרת.

 

מתי לבצע בדיקות באמצעות מצלמה תרמית

סריקות תרמיות חיצוניות מבוצעות בצנרת ובמערכות אינסטלציה לפני שיפוצים.

בדיקות באמצעות מצלמה מבוצעות כאשר מתרחשות נזילות ודליפות מים שלא ניתן לאתר את מקורן, אם בחדר האמבטיה, בקירות חיצוניים, במרפסת או בתקרה.

מצלמה טרמית משמשת לבדיקות מבנה וצנרת תקופתיות.

 

חשוב לדעת על מצלמות תרמיות

איתור נזילה הוא השלב הראשון בתיקון הצנרת. לאחר איתור מקום הנזילה יש לזהות את מיקומה הפיזי, אם באמצעות סיב אופטי או על ידי שבירת הקיר או הרצפה, לצורך תיקון או החלפת חלק הצנרת הפגום.

השימוש במצלמה תרמית שמאפשר לקבוע את הנקודה המדויקת של הנזילה מצמצם פגיעה במבנה במקרים שבהם יש לשבור את השכבה החיצונית על מנת להגיע לצינור הפגום.

 

ראיית חום לאיתור נזילות במבנה

כל עצם מעל טמפרטורת 0 מעלות צלזיוס פולט קרינה תת אדומה. מצלמה תרמית היא בעצם גלאי חום משוכלל,  כאשר הגלאי קולט את גלי האינפרה אדום ומעביר את הנתונים הנראים ככתמי צבע לצג או לעדשת המצלמה וכך מתאפשר לצפות בתמונה התרמית של המבנה.

הנתונים כפי שהם נראים בצג המצלמה מייצגים את הבדלי הטמפרטורה באזור שנסרק. האזורים החמים מופיעים באזור הצבע האדום והאזורים הקרים מוצגים באזורי הצבע הכחול.

את המפות התרמיות אפשר להשוות עם תמונות שצולמו במצלמה דיגיטלית בכדי לזהות ליקויים במבנה, במצלמות תרמיות משוכללות משולבת מערכת צילום דיגיטלית עם מערכת הסריקה התרמית.

 

איך משתמשים במצלמה תרמית לאיתור נזילות?

קיימים סוגים שונים של מצלמות טרמיות, המותאמים לסריקת אורכי גל שונים. למצלמות שמשמשות אינסטלטורים לאיתור נזילות מבנה קומפקטי וארגונומי שמאפשר לבעל המקצוע לאחוז ידנית את המכשיר ולכוון אותו לאזור הבדיקה. המצלמה התרמית סורקת את האזור, מציגה את הנתונים הנראים כמעין מפה טופוגרפית צבעונית של אזורים חמים וקרים, ומאחסנת את המידע, אותו אפשר להעביר למחשב על מנת להשוות נתונים החיוניים לתיקון הצנרת.

מצלמות תרמיות הן כלי סריקה דיגיטלי שיש להפעילו באופן הנכון בכדי לקבל תוצאות מדויקות. מאחר שהנתונים המוצגים באמצעות המצלמה התרמית קובעים את אופן הטיפול בצנרת, מומלץ כי הבדיקה לאיתור נזילה תבוצע בידי אינסטלטור מומחה או איש מקצוע הבקי בשימוש במצלמה תרמית ובפענוח הנתונים המצביעים על האזורים הפגומים בצנרת, שאותם יש לתקן כדי למנוע נזילה.

 

שירות מקצועי ואדיב לאיתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית בכל רחבי הארץ!

התקשרו עכשיו

050-3000090

 

תפריט נגישות

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו
התחילו שיחת ווטסאפ
היי, איך נוכל לעזור?
נשמח לעמוד לשירותכם גם בהודעת ווטסאפ :)
.header-branding .brading-logo img { display: block; max-height: 74px !important; max-width: 96px !important; }