נזילה או רטיבות הן לרוב תוצר של בעיות בצנרת או של חדירת מים כתוצאה מגשמים ובעיות איטום. חוסר טיפול בבעיה עלול לעודד היווצרות של נזילה במבני מגורים, בתים פרטיים, משרדים ושאר נכסים. נזילות חמורות גורמות בשלב מסוים להיווצרות של רטיבות על הקירות היוצרת טחב, ריקבון וכתמים מה שמסכן הן את המבנה עצמו והן את האנשים הנמצאים בו.גילוי נזילות במודיעין

במאמר הבא נציג בפניכם את המידע הרלוונטי לתהליך של איתור נזילות: איך זה מתבצע בפועל, כמה זה עולה ומהם היתרונות של שיטות שונות לאיתור נזילות.

 

איתור נזילות על ידי שימוש במצלמה תרמית

מהו שירות איתור נזילות ומתי כדאי לעשות שימוש בשירות זה?

בראש ובראשונה כדאי לפנות לשירות של איתור נזילות כאשר אנו מגלים כי קיימת רטיבות בחלל כזה או אחר, על הקירות, רטיבות מהגג וכיוצא בזה. גם עובש או כתמים על הקיר מעידים לרוב על נזילה  הדורשת יד של בעל מקצוע.

מטרת תהליך זה הינו לבחון מאיפה מגיעה הנזילה, כלומר מה המקור שלה כדי שבשלב מאוחר יותר נוכל לטפל בה בצורה יסודית בין אם עלינו להחליף את הצנרת ובין אם מדובר בבעיה שנוצרה בכלל בגינה. ככל שנאתר את מקור הנזילה שירותים יותר, כך נמנע נזק עתידי.

 

מהו צילום תרמי?

צילום תרמי נחשב לאחת הדרכים המתקדמות היום לביצוע תהליך של איתור נזילה מבלי לשבור קירות ומבלי לגרום לנזק לקירות. מדובר במצלמה תרמית שמסוגלת לבדוק את רמת הלחות וגובה הטמפרטורה באזורים ספציפיים בחלל אותו אנו בודקים על ידי זיהוי רמת האנרגיה הנפלטת.

המצלמה התרמית עובדת על הפרשי טמפרטורה ומזהה תוואי של צנרת מתחת לרצפה. כלומר, היתרונות שלה באים לידי ביטוי רק כאשר המים שזורמים הם עדיין חמים ואז כך ניתן לאתר בקלות יחסית את הנזילה. במצבים של  מי ביוב, לרוב מצלמה תרמית לא תעזור לנו בתהליך איתור הנזילה.

 

האם כל אינסטלטור יכול לבצע שירות של איתור נזילות? האם יש צורך במכשור ספציפי?

פרט למצלמה תרמית יש עוד מגוון של פתרונות המסייעים לאיתור נזילות. לכל סוג של נזילה מתאים פתרון אחר וכאן באה לידי ביטוי דווקא המומחיות והמקצועיות של האינסטלטור. כמובן שהמכשור בו האינסטלטור עושה שימוש יעזור לו לקצר את זמן איתור הנזילה אך בגדול, ניתן לאתר כל נזילה גם ללא מכשור מקצועי, הרי מה היו עושים לפני כמה שנים?.

 

קיימת שיטה נוספת לאיתור נזילות בצנרת הביוב המכונה איתור באמצעות סיב אופטי. הסיב מחובר למצלמה מיוחדת שעוברת בצנרת הביוב ונותנת תמונת מצב לגבי מיקום הנזילה ומצבה. היתרון של שיטה זו הוא בהיותה מאפשרת לנו לגלות את מקור הנזילה תוך זמן קצר מבלי להחליף את כל הצנרת. החדרת גז למערכת המים, מערכת אלקטרו מגנטית, גילוי נזילות באמצעות אנרגיה קולית ושאר אמצעים מתקדמים יכולים גם לסייע לנו לסרוק את מערכת הצנרת והביוב באמצעות משדרים וקולטים מיוחדים המעודדים את מקור גילוי הנזילה.

 

מהן העלויות של שירות איתור נזילות?

ובכן, העלויות של שירות איתור נזילות משתנות בהתאם לסוג הנזילה, לזמן שלוקח לאתר אותה וכמובן בהתאם לפתרון הנדרש. יש להפריד בין השלב הראשון שהוא איתור הנזילה שנע בין 800-1,500 שקלים לבין הטיפול והתיקון שכולל לעתים החלפת צנרת, טיפול בסדקים ואף חידוש תהליך האיטום של הגג. זה כבר תלוי בבעל המקצוע לו אתם זקוקים בפועל ולתהליך הטיפול בבעיה.

לקבלת הערכת עלויות נוספת להלן מחירון עבודות אינסטלציה

המאמר באדיבות אתר טוב תודה

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו
התחילו שיחת ווטסאפ
היי, איך נוכל לעזור?
נשמח לעמוד לשירותכם גם בהודעת ווטסאפ :)
.header-branding .brading-logo img { display: block; max-height: 74px !important; max-width: 96px !important; }