צנרת הביוב הביתית עוברת מהמתקנים הביתיים דרך הרצפה אל צינור הביוב הראשי של הבניין או הבית ומשם מתחברת אל המערכת העירונית. הצנרת בנויה ממקטעים שאותם ניתן לפתוח לצורך תיקונים. כיום נבנות המערכות הללו באופן שמאפשר הגעה נוחה לנקודות החיבור לצורך תיקונים, אך את המערכות הישנות כמעט לא ניתן לתקן באופן הזה. בנוסף, כשהתקלה בצינור היא בקרבת פני השטח קל יותר לתקנה, אבל במקרים אחרים יש צורך בהרס רב על מנת להגיע לצינור. כיום מבוצעים תיקוני צנרת מים וביוב בשיטות חדשניות שמאפשרות תיקון צנרת ביוב ללא הרס וללא גרימת נזק לסביבה, חידוש צנרת שאין אפשרות להחליפה, תיקון מקטעים או צינורות שלמים ותיקון צינורות ביוב שהגישה אליהם אינה אפשרית.

תיקון צנרת

בתיקונים מודרניים של צנרת הביוב נעשה שימוש בטכנולוגיות איתור מתקדמות, ביניהן מצלמה אופטית המאפשרת צילום פנים של צינורות צרים במיוחד, גלאי אלקטרומגנטי לנזילות תת קרקעיות, רובוטים לתיקון צינורות במקומות קשים לגישה, וטכנולוגיות להחדרת ציפוי או ‘שרוול’ לצינור קיים.

שתי שיטות לתיקון צנרת ביוב ללא הרס

שרוול – שירוול היא טכניקה שמאפשרת שימוש במערכת הביוב המתוקנת ללא צורך בשבירה ובהוצאת הצנרת הקיימת, וכך נחסכות עבודות שיפוץ וניקיון נרחבות לצינור הקיים מוחדר גליל הבנוי מחומר גמיש, המחוזק בסיבי זכוכית ומוספג בדבק חזק. הגליל מוצמד לדפנות הצינור באמצעות ניפוח, לחץ אוויר או קיטור. הגליל שמתקשה הופך לצינור חדש שדרכו זורמים מי השופכין. טכניקה זו משמשת גם בתיקון צינורות מערכת ביוב עירונית בהיקף גדול, אך לתיקון צינורות גדולים נדרשים מומחיות וכלים מיוחדים, בארץ קיימות כמה חברות המבצעות עבודות בהיקף זה.

התזה – התזה של חומר דבק חזק המאפשר אטימה של סדקים וחורים בצינור. תיקון צינורות בהתזה משמש במקרים שבהם אין אפשרות להשתמש בשרוול לצורך תיקון צנרת, לדוגמה, כאשר הנזילה בצינור מתרחשת בחלק פנימי ומרוחק או בצינור זוויתי. לצינור נשלח ‘רובוט’ המתיז דבק חזק שיוצר שכבת הגנה על הסדק או החור שנפער בצינור.

באילו מקרים יש צורך בחידוש ותיקון צנרת ביוב?

קשה להחליף צנרת ביוב ולכן הפתרונות המתאימים ביותר הם טכניקות חלופיות. השיטות לתיקון וחידוש צנרת ללא הרס אמנם מאפשרות ביצוע עבודה נקיה, אך הן אינן פשוטות כלל – יש צורך באנשי מקצוע מעולים, בציוד מקצועי מתאים, וכמובן, נדרש זמן לביצוע העבודה. לכן רצוי לוודא שאכן מדובר בתקלה מקיפה של מערכת הביוב ולא במקרה של הצפת ביוב שנובעות מסיבות שגרתיות, כגון סתימה בביוב או הצטברות לכלוך בסיפון הכיור או בקופסת הניקוז שברצפת המקלחת. חידוש צנרת ותיקונים מורכבים מבוצעים כאשר יש לתקן סדק או פגיעה בצינור ביוב. תקלות אלו עלולות לגרום להצפת הרצפה, ובבנייני קומות גם להצפת דירות בקומות התחתונות. תיקון או חידוש צינור ביוב מאפשרים זרימה מחודשת של מי ביוב ללא נזילות או דליפות. עבודה שמבוצעת  במינימום נזק לרצפה או למבנה ובמקסימום יעילות מאפשרת לשוב לחיי השגרה וחוסכת את העלויות שבתיקונים חוזרים ונשנים, לכן, חשוב להפקיד את העבודה בידי בעלי מקצוע אמינים ואחראיים.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו
התחילו שיחת ווטסאפ
היי, איך נוכל לעזור?
נשמח לעמוד לשירותכם גם בהודעת ווטסאפ :)
.header-branding .brading-logo img { display: block; max-height: 74px !important; max-width: 96px !important; }